Bize Ulaşın

GSM: 0532 251 80 84

Mail Adresimiz

info@akcamantolama.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Pzt. -Cmt. : 09:00-18:00

BLOG

 Akça Mantolama’nın uygulamasını yürüttüğü Mantolama, Dış Cephe Kaplama, Drenaj, Çatı Tamir ve Bakım, Duvar Çıtası Dekorasyon Kaplama, İzolasyon, Söve Uygulama, Mermer Uygulama, Fayans Uygulama, Dış Cephe Boyama, Alçı ve Sıva Uygulama, Su Yalıtımı, Zemin Güçlendirme ve binanıza değer katacak diğer ek uygulamalar hakkındaki bilgilere yazılarımızda ulaşabilirsiniz.

Kolon Güçlendirme Firmaları

Kolon Güçlendirme Firmaları

   Kolon güçlendirmesi yapılan bir bina güçlendirme işi bittiğinde yeni bir bina haline gelir ve depreme dayanıklılığı oldukça yükselir. Özellikle büyük ölçekli kolon güçlendirme firmaları uygulama sonrasında binanın tamirat işini de yapar ve o şekilde anahtar teslimi sağlar. Eskimiş bir bina kolon güçlendirme uygulaması yapıldıktan sonra sıfır bina ile eşdeğer konuma gelir. Bina mevcut yeri ve konumuna göre %10 ile %70 arasında bir değer kazanır. Anlaşılacağı üzere kolon güçlendirme uygulaması binayı yıkıp yeniden yapmaktan çok daha az masraflı olacaktır. Bunun yanı sıra yeniden yapılmak istenen binalar yeni yönetmeliklerden ötürü daha küçük metrekarelerde yapılıyor ve bu da yaşam konforunu düşürüyor. Bu yüzden özellikle büyük şehirlerde ve değerli konumlarda olan binalarda yıkıp yeniden yapılması yerine kolon güçlendirme tercih edilmektedir. Böylelikle uygulama yapılan bina yerini, konumunu ve metrekaresini koruyarak yeni ve sağlam bir yapı haline gelebilmektedir.

Kolon Güçlendirme Firmaları 2

   Kolon güçlendirme uygulamasının tercih edilme sebebi beton malzemeli olan kolonların güçlendirilebilmesi ve taşıma kuvvetlerinin artırılabilmesidir. Böylelikle binalar daha güvenilir ve sağlam hale gelecektir. Kolon güçlendirme uygulaması yapılan binalar neredeyse yepyeni bir forma dönüşür. Deprem kuşağında yer alan bir ülkede yaşadığımız için kolon güçlendirme uygulaması keyfi değil zorunluluktur.

   Bina güçlendirme uygulaması öncesinde kolonların malzemesi, binanın yaşı ve mevcut durumu analiz edilerek dikkate alınmalıdır. Kolon güçlendirme işlemi önemli bir konu olduğu için tecrübeli firmalar tarafından yapılmalı ve işlem öncesi sonrası raporlanmalıdır.

   Kolon güçlendirme uygulaması yapacak olan firmalar seçilirken firmanın tecrübesi, referansları ve fiyat performans oranı göz önünde bulundurulmalıdır.

Neden Akça Mantolama?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

    Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Yorum Yap

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!