BLOG

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtım Bir kere yapılır. doğru Yapılırsa 4 mevsim konfor 4 mevsim kazanç demektir. Ekonomiktir uzun ömürlüdür ortalama %50 enerji tasarrufu sağlar. 2 veya 3 yıl içerisinde maliyetini karşılar dış cephelerden gelen Nem ve Rutubet  gibi  sorunları ortadan kaldırır. Dış Cephe Kaplama, Drenaj, Çatı Tamir ve Bakım, Duvar Çıtası Dekorasyon Kaplama, İzolasyon, Söve Uygulama, Mermer Uygulama, Fayans Uygulama, Dış Cephe Boyama, Alçı ve Sıva Uygulama, Su Yalıtımı, Zemin Güçlendirme ve binanıza değer katacak diğer ek uygulamalar hakkındaki bilgilere yazılarımızda ulaşabilirsiniz.

Kolon Güçlendirme

Kolon Güçlendirme

   Kolonlar bir binada ana taşıyıcı görevi görmektedir. Temelin sağlam olması binanın dış ortamdan kaynaklanan olumsuz etkenlere karşı dayanıklılığını ve uzun ömürlü olmasını etkilemektedir. Bina güçlendirme işleminde kolon güçlendirme işlemi önemli bir paya sahiptir. Kolonları zayıf olan binalar bina güçlendirme işlemi uygulaması yaptırması gerekir. Ülkemizin deprem kuşağında olan bir bölge olduğu göz önüne alınırsa kolon güçlendirme işleminin önemi de ortaya çıkacaktır. Kolon güçlendirme uygulaması işlemi çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Hangi yöntemin uygun olacağı işlem öncesi yapılacak analizlerle belirlenebilir.

   Kolon güçlendirme uygulamasının tercih edilme sebebi beton malzemeli olan kolonların güçlendirilebilmesi ve taşıma kuvvetlerinin artırılabilmesidir. Böylelikle binalar daha güvenilir ve sağlam hale gelecektir. Kolon güçlendirme uygulaması yapılan binalar neredeyse yepyeni bir forma dönüşür. Deprem kuşağında yer alan bir ülkede yaşadığımız için kolon güçlendirme uygulaması keyfi değil zorunluluktur.

Kolon Güçlendirme 2

   Bina güçlendirme uygulaması öncesinde kolonların malzemesi, binanın yaşı ve mevcut durumu analiz edilerek dikkate alınmalıdır. Kolon güçlendirme işlemi önemli bir konu olduğu için tecrübeli firmalar tarafından yapılmalı ve işlem öncesi sonrası raporlanmalıdır.

   Kolon güçlendirme uygulaması iki şekilde yapılmaktadır; betonarme kolon güçlendirme, çelik kolon güçlendirme.

   Kolon güçlendirme uygulamasının süresi binanın teknik özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. 2000 yılı öncesi inşa edilmiş binalarda kolon güçlendirme işlemi daha fazla zaman alabilmektedir. Genel olarak süre ise uygulanacak yönteme ve materyal özelliklerine değişir.

Neden Akça Mantolama?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!