Bize Ulaşın

GSM: 0532 251 80 84

Mail Adresimiz

info@akcamantolama.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Pzt. -Cmt. : 09:00-18:00

Akça Mantolama > Çatı Aktarma Hizmetleri

Çatı Aktarma Hizmetleri

Akça mantolama olarak hizmetlerimizden biri de çatı aktarma hizmetidir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine uzman kadromuz, sayısız referansımız, uygun fiyat avantajlarımız ve kolay ödeme seçeneklerimiz ile tam 22 yıldır hizmet vermekteyiz.

Çatı Aktarma Fiyatı ve Seçenekler

Çatıda bulunan Mevcut kiremitlerin kaldırılması, tırnaklarının temizlenmesi, kırık çürüklerinin atılması, yerine aynı kiremit takviye edilmesi, kırık çürüklerinin yenisi ile değiştirilmesi.Döşeme tahtası üzerine kiremit altı  CM P3000 Su Yalıtım Membranı birbiri üzerine 10 cm binili döşenmesi. Çatı asma oluksa kelepçeleriyle birlikte değiştirilmesi, ek yerleri, dönüş ve montajları tangit ile izole edilmesi.baca kenarlarının polyester keçeli folyolu membran ile izole edilmesi. Mevcut kiremitlerin alt sırası galvaniz telle bağlanarak veya çivilenerek düz bir şekilde döşenmesi,

Çatı Aktarma Nedir

Çatı aktarma çatıda halihazırda bulunan kiremitlerin çatıdan sökülmesi, kırık ve çatlamış olanların çıkarılması, herhangi bir hasara uğramamış sağlam olanların ise tekrar kullanmak üzere bir kenara ayrılması ve hasara uğramışların yenilerinin getirilerek diğer sağlam olanlarla tekrar çatının örülmesi işlemidir. Kısaca çatının yenilenmesi işlemi denilebilir.

Çatı aktarma işlemi ile kiremit çatı örtüleri kaybettiği eski performansına tekrardan kavuşabilir. Çatıların bina üstündeki en önemli işlevi iyi bir su geçirmezliğe sahip olmasıdır. Yağmur, kar, dolu gibi hava koşullarına maruz kalan ilk öncelikle binaların çatı kısmıdır. Bunlardan kaynaklanan hasarların onarımı için çatı aktarma işlemi önem taşımaktadır.

Çatı aktarma işlemi belli bir uygulama sırası takip edilerek yapılmalıdır. Bu işlemler genelde beş adımda uygulanabilir. Bu adımlar şu şekildedir;

Kiremit kontrolü: Halihazırda bulunan kiremitler kontrol edilir ve hasara uğramış olanlarla sağlam olanlar farklı farklı ayrılır. Çatı aktarma esnasında sağlam kiremitlerin kırılmaması için titizlik gösterilmeli ve çıkabilecek ekstra masraftan kaçınılmalıdır. Bu işlemlerden sonra çatı kiremitlerle kaplanmalıdır.

Su yalıtım örtüsünün değişimi: Eskimiş su yalıtım örtüsü yerinden sökülür ve membran yapıştırması uygulanır.

Çatı taşıyıcı malzemelerinin güçlendirilmesi: Hasarlı olan çatı taşıyıcı malzemeler kontrol edilerek değişimi sağlanır.

Dere veya gizli dere: Havuzlama tekniği ile gizli dere bulunan çatılar yalıtılarak su girişi engellenir.

Asansör ve baca kulesi: Riskli olan bölgelere membran uygulaması ile su girişi engellenir.

Kiremit çatı kaplamalarının tamiri: Sıvı geçişini engelleyecek membran örtü ile yeni kiremitler döşenmelidir.

Uygulama bittikten sonra kiremitlerin üzerinde gezilmemesi gerekir yahut gezilmesi gerekiyorsa da çatı aktarmanın uzun ömürlü olabilmesi için çok dikkat edilmelidir.

Neden Biz?

Akça Mantolama; Dış Cephe MantolamaDış Cephe KaplamaAlçı ve Sıva UygulamaÇatı AktarmaÇatı Tamir ve BakımDış Cephe BoyamaDrenajFayansİzolasyonMermerSöveSu YalıtımıZemin Güçlendirme üzerine malzeme satışı ve uygulama hizmetleri konusunda tam 22 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile hizmet vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıdır.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

İstanbul ‘da bir çok çatı aktarma hizmeti veren usta ve firmalar varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Unutmayın, firmayı araştırırken fiyatları değil referans, itibar ve köklü bir firma olmasına özen gösterin.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!