Akça Mantolama > Fawori Mantolama

Fawori Mantolama

Fawori Dış Cephe Mantolama yapılardaki ısı kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla bina dış cephesinde, çatıda, döşemede ve tesisat sisteminde yapılan işlemlere denir. Mantolama uygulamasının vadettiği yazın serinlemek, kışın ise ısınmak amacıyla harcanan enerjinin en aza indirgenmesi ve bu doğrultuda önlemler alınmasıdır. 20 ile 22 derece arasındaki sıcaklık konutlarda konforlu bir yaşam sürdürebilmek için idealdir. Ayrıca konutların dış duvarlarının iç yüzeyinde sıcaklık ile iç ortamdaki sıcaklık arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerekir. Araştırmalara göre uygun malzeme ve uygun kalınlıkla mantolama uygulanmış yapılarda %50’lere varan enerji tasarrufu söz konusudur.

Fawori Mantolama

   Fawori 1988 yılında kurulmuş olan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş. bünyesinde bulunan bir markadır. Fawori üretim faaliyetlerine 2003 yılında başlamıştır. Türkiye’deki mantolama markaları içinde tercih edilen ve ilk sıralarda gelen bir markadır. Fawori markasının sloganı ‘boyada ve ısı yalıtımında hem iyi kalite hem iyi fiyat’tır. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da faaliyetlerini sürdürmektedir.

   Ülkemizde 5 Aralık 2009 tarihinde yürürlüğe giren ve zorunlu olan enerji performansı yönetmeliği doğrultusunda Fawori markası gerekli mantolama sistemini müşterilere sunmaktadır. Fawori mantolama malzemeleri Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş. bünyesinde yönetmelikte bulunan standartlar çerçevesinde üretilmektedir.

Fawori mantolama sistemlerinde kullanılan malzemeler nefes alabilirlik özelliğine sahiptir. Bu nedenle mantar, küf ve hava akımı engellenmiş olur. Bu da konforlu yaşam alanları sunar. Ayrıca Fawori mantolama TS EN 13499 standartlarına uygunluk belgesine de sahiptir.

Fawori mantolama malzemeleri; Cam yünü (bakalitli cam yünü, bakalitsiz cam yünü), taş yünü (yüksek yoğunluklu taş yünü, düşük yoğunluklu taş yünü), EPS (genleştirilmiş polistren), XPS (extrüde polistren), fenol köpüğü, cam köpüğü, poliüretan köpük.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!