Akça Mantolama > Su Yalıtımı Hizmetleri

İzolasyon Su Yalıtımı

İzolasyon Su yalıtımı binalara en çok zarar veren unsurlardan biri olan yağmur suyu kar suyu gibi faktörlerin binalara zararını engellemek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Su yalıtımı ile konutlarda konfor ortamı sağlanır.

   Binaların suya maruz kalması sonucu binalarda taşıyıcı unsur olan demirler paslanabilir ve böylelikle demirlerin taşıma kapasitesi düşebilir. Ayrıca su bina betonunun çürümesine ve çatlamasına yol açabilir. Su yalıtımı uygulaması ile küf ve bakteri oluşumu engellenmiş olur ve yaşam alanlarımız sağlıklı bir ortama dönüşür.

Su Yalıtımı

 Su yalıtımı uygulamalarının yapılması gereken yerler su sızma ihtimalinin olabileceği yerlerdir. Su sızmasının olabileceği alanlar şunlardır; toprak teması bulunan duvarlar, temele ve zemine oturmuş olan döşemeler, suyun birikme yapabileceği dış duvarlar, banyo teras ve eğimli çatılar, lavabo gibi ıslak zeminler. Bunların haricinde su yalıtımının uygulanmak istenildiği durum suyun uzaklaştırılmasının değil depolanmasının istenildiği alanlardır. Bunlar; su deposu ile suni gölet havuzlardır.

 Su yalıtımı malzemeleri polimer bitümlü veya sentetik örtüler ile sürme su yalıtım malzemeleridir. Açmak gerekirse su yalıtım malzemeleri şu şekildedir; bitüm su yalıtım malzemeleri, çimento bazlı su yalıtım malzemeleri, epoksi su yalıtım malzemeleri, siloksan su yalıtım malzemeleri, kauçuk su yalıtım malzemeleri, polimerler su yalıtım malzemeleri, akrilik bazlı su yalıtım malzemeleri, likit örtü ve püskürtme membranları.

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Su yalıtımı yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımı olarak ikiye ayrılmaktadır. Yapısal su yalıtımı uygulamasında su geçirmeye karşı dayanıklı beton ve harç gibi yapı malzemeleri arasına üretim esnasında bazı kimyasallar eklenmektedir. Bu kimyasalların eklenme sebebi malzemelerdeki gözenekleri kapatmaktır.

   Yapısal su yalıtım ürünlerine eklenen kimyasalların oranları önemlidir. Kimyasallar eklenen malzemeler laboratuvarda test edilmelidir. Su basıncına maruz kalan yüzeylerde istenilen sonucu vermemektedir. Ancak kapiler su etkisine maruz kalan yapılarda bu malzemeler verimli olacaktır. Yapısal su yalıtım malzemeleri her durumda verimli olmadığı için çok fazla tercih edilmemektedir. Yüzeysel su yalıtımında ise su yalıtımı uygulanacak yapı ile su arasına su geçirmeyen membran uygulaması yapılarak yüksek verimlilik elde edilir.

Temellerde ve duvarlarda su yalıtımı uygulaması; Binaların temeli genellikle yer altı sularının uyguladığı basınca maruz kalmaktadır. Yalnızca beton kullanımı basıncın uyguladığı zararı engellemeyecektir. Bu yüzden bohçalama metoduyla su yalıtımı uygulanması gerekir. Membran tabakası ile binanın temeli komple sarılır. Bitüm esaslı membran tercih edilir. Böylece su binaya zarar vermeyecek ve binanın ömrünü uzatacaktır.

Su Yalıtımı 2

Teras ve çatılarda su yalıtımı uygulaması; Teras ve çatılarda su yalıtımı seramik malzemeyle yapılmaktadır. Ancak seramik yardımıyla yapılan su yalıtımı yeterli olmayacaktır. Bu yüzden teras ve çatılarda su yalıtımının verimini artırmak için aynı zamanda ısı yalıtımı da yapılmalıdır.

Banyo ve mutfaklarda su yalıtımı uygulaması; Islak yüzeyler su yalıtımının en dikkatli ve özenli yapılması gereken alanlardır. Çünkü bu yüzeyler sürekli suya maruz kalmaktadır ve buna bağlı olarak rutubet ve kabarma gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Banyolarda ve mutfaklarda su yalıtımı uygulaması yaparken kullanılan malzeme çimentodur. Çimentonun su geçirmezliğinden dolayı dayanıklı bir su yalıtımı uygulanmış olur. Ancak tek başına çimento yeterli olmayacaktır. Bu yüzden seramik ya da fayansla desteklenmelidir.

Neden Biz?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

    Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!