Akça Mantolama > Mermer Uygulama Hizmetleri

Mermer Uygulama

Mermer kireçtaşı, dolomit gibi kayaçların başkalaşım geçirerek yeni bir form kazanmasıyla oluşan bir malzemedir. Endüstri alanında kullanılan mermer türleri; granit, oniks, siyenit ve travertenlerdir.

Mermerin kullanım alanları banyo ve mutfak tezgâhları ile basamak, döşeme kaplama ve denizlik uygulamaları olarak sıralanabilir.

Mermer Uygulama

Denizlik mermerler ile pencere sistemlerine estetik bir görünüm kazandırılır. Pencere sistemlerinde kullanılan mermerler daha çok dekoratif amaçlıdır. Ancak pencere sistemlerine uygulanan mermerler estetik değer katmanın dışında binaların dış cephelerinde uygulanmış olan ısı izolasyon malzemelerini de su sızıntılarına karşı korur. Denizlik mermerlerin yapısı sağlamdır ve renkleriyle desenleriyle büyüklükleriyle çok çeşitlidir.

Binalara uygulanan ısı izolasyon sistemlerinin uzun ömürlü ve dayanaklı olabilmesi için balkon üstlerinde mermer uygulaması yapılması gerekir. Uygulama yapılacak mermerin genişliğinin ölçüsü izolasyon malzemesi genişliğinin ölçüsüne uygun olmalıdır ki cepheyi yağmur suyu sızıntılarına karşı koruyabilsin ve estetik bir görünüm kazandırsın.

Sert ve bu ölçüde aşınmaya karşı dirençli olan mermer bina girişinde ve bina içlerinde bulunan merdivenlerin kaplanmasında da tercih edilen bir malzemedir. Mermerin kullanım alanı iç ve dış ortamlarda oldukça fazladır.

Binaların girişlerinde ve duvar döşemelerinde mermer uygulaması yapılması darbelere ve yüke karşı dayanıklılık ve buna bağlı olarak bina için uzun ömürlülük sağlar. Binanın katlarından ziyade en çok kullanılan kısım bina girişleridir. Bu nedenle mermer uygulaması yapılan bina girişlerinde estetik bir görünüm elde edilebilir. Bu ve bunlar gibi birçok avantaja sahip olan mermer uygulaması çokça tercih edilmektedir ve binalara değer katmaktadır.

Neden Biz?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

    Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!