Akça Mantolama > Weber Mantolama

Weber Mantolama

Mantolama yapılardaki ısı kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla bina dış cephesinde, çatıda, döşemede ve tesisat sisteminde yapılan işlemlere denir. Mantolama uygulamasının vadettiği yazın serinlemek, kışın ise ısınmak amacıyla harcanan enerjinin en aza indirgenmesi ve bu doğrultuda önlemler alınmasıdır. 20 ile 22 derece arasındaki sıcaklık konutlarda konforlu bir yaşam sürdürebilmek için idealdir. Ayrıca konutların dış duvarlarının iç yüzeyinde sıcaklık ile iç ortamdaki sıcaklık arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerekir. Araştırmalara göre uygun malzeme ve uygun kalınlıkla mantolama uygulanmış yapılarda %50’lere varan enerji tasarrufu söz konusudur.

Weber Mantolama 2

   Saint-Gobain Grubu’nun endüstriyel alanında faaliyet gösteren Saint-Gobain Weber şirketi bu konuda dünyada lider konumdadır. Weber firması Türkiye’de ise 1998 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Dış cephe mantolama sistemleri dışında da endüstriyel olarak birçok hizmet sunmaktadır ve bu anlamda portföyü oldukça geniştir. Weber ISO 9001:2008 belgesine sahiptir ve bununla birlikte müşteri memnuniyetini amaçlayan yenilikçi çözümler üreten bir markadır.

   Weber mantolama sistemlerini uygulamanın müşterilere sunacağı avantajlar şunlardır; Yüksek yapıştırma gücüne sahip olduğundan mantolama levhalarının tam bir uyum içinde olmasını sağlar. Standartlara uygunluğu test edilmiştir. Isıtma ve soğutma için harcanacak enerjiden yüksek verimde tasarruf sağlar. Uzun ömürlüdür bu sebeple uzun yıllar boyunca tamir ve bakım gerektirmez.

 Weber mantolama malzemeleri; Cam yünü (bakalitli cam yünü, bakalitsiz cam yünü), taş yünü (yüksek yoğunluklu taş yünü, düşük yoğunluklu taş yünü), EPS (genleştirilmiş polistren), XPS (extrüde polistren), fenol köpüğü, cam köpüğü, poliüretan köpük.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!