Akça Mantolama > Jotun Dış Cephe Boya

Jotun Dış Cephe Boya

Jotun Dış Cephe Boya Özellikleri Jotun, renk tasarımındaki tecrübesiyle dış cephede yüksek performanslı 576 renk alternatifi sunar.  Pigment teknolojisindeki uzmanlığı ve global deneyimi ile tüm renkler, Jotun ürünlerine özel  olarak renk laboratuvarlarında tasarlanır. Zorlu iklim koşullarına karşı yüksek UV dayanımı sunan 576 renk ile binanızın estetik görünümünü ve rengini yıllarca korur.

Özel formülü sayesinde betonu aktif olarak karbonlaşmaya karşı korur. Karbondioksit difüzyonunu  engellemesi sayesinde beton içerisindeki demir aksamların paslanmasını engeller. Böylece binanızın yapısal olarak korunmasını sağlar.

Dayanıklılığını %100 saf akrilik bağlayıcısı ile mükemmel yapışma, su ve UV dayanımı  özelliklerinden alır. Tuz ve karbondioksite karşı koruma sağlayarak yüzeye nefes aldırır. Çatlak köprüleme özelliği olan ürünleriyle yapının zamanla oturmasından kaynaklı ortaya çıkan kılcal çatlakları köprüler. Sunduğu yüksek performans ile bakım periyodları arasında geçen sürenin uzamasını sağlayarak boya uygulamasını yatırıma dönüştürür.

Jotun Dış Cephe Boya ve Astar Çeşitleri
jotun dış cephe boya uygulamaları

Jotashield Matt, 100% saf akrilik reçineli, düz ve mat bitiş sunan, yüksek performanslı dış cephe boyasıdır.

Jotashield Matt, 100% saf akrilik reçinesi ile en zorlu iklim koşullarına dayanım sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş su bazlı mat dış cephe boyasıdır. Bu özel reçine teknolojisi sayesinde uzun ömürlü ve düşük kir tutma eğilimine sahip mat yüzeyler oluşturur. Jotashield ürünlerinin özel formülü sayesinde de aktif olarak betonu karbonlaşmaya karşı korur. Dış cephelerdeki yüzeylerin korunması ve görünümlerinin iyileştirilmesi için ideal bir üründür. 

Kullanım alanı: Dış cephede karşılaşılan birçok yüzeye; özellikle çimento ve beton yüzeylere uygulanması tavsiye edilir.

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer 2 kat Jotashield Matt

Jotashield Silk

jotun dış cephe boya fiyat

Jotashield Silk, 100% saf akrilik reçineli, düz ve ipek mat bitiş sunan, yüksek performanslı dış cephe boyasıdır.

Jotashield Topcoat Silk, 100% saf akrilik reçinesi ile en zorlu iklim koşullarına dayanım sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş su bazlı bir boyadır. Bu özel reçine teknolojisi sayesinde uzun ömürlü ve düşük kir tutma eğilimine sahip yüzeyler oluşturur.

Jotashield ürünlerinin özel formülü sayesinde de aktif olarak betonu karbonlaşmaya karşı korur. Dış cephelerdeki yüzeylerin korunması ve görünümlerinin iyileştirilmesi için ideal bir üründür. Tadilat işlerinde kullanılması tavsiye edilir.

Kullanım alanı: Dış cephede karşılaşılan birçok yüzeye; özellikle çimento ve beton yüzeylere uygulanması tavsiye edilir. Ürün aynı zamanda tekstürlü sistemlerin üzerine de son kat olarak kullanılabilir. 

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir. 

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer. 2 kat Jotashield Topcoat Silk.

Jotashield Extreme 

jotun dış cephe boya astarı

Jotashield Extreme, iki kat ısı yansıtma özelliği ile soğutma maliyetlerinde avantaj sunan ve 10 yıl koruma sağlayan %100 saf akrilik su bazlı dış cephe boyasıdır.

Benzersiz ısı yansıtma özelliği ve UV dayanımlı renkleri ile boya filmini güneşin kızılötesi ışınlarının ısısına ve UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı korur. Böylece sert iklim ve hava koşullarına karşı uzun dönemli performans sunar. Özel akrilik bağlayıcısının düşük kir tutma özelliği ile uzun ömürlü ve dayanıklı ipeksi mat bir bitiş sunar. Düşük VOC değerine sahip yeşil bir ürün olarak iç cephe soğutma giderlerini düşürür ve kentsel ısı adası etkisini azaltır. 

Jotashield Extreme’in, bağımsız kuruşlar tarafından onaylanan testte, kızılötesi ışınları standart boyalara kıyasla iki kat daha fazla geri yansıttığı tespit edilmiştir. Jotashield Extreme ve standart boya ile boyanmış iki yüzeyin sıcaklıkları karşılaştırıldığında Extreme ile boyalı yüzeyin 20oC daha serin olduğu görülmektedir.  

Yüzey sıcaklığının yanısıra Jotashield Extreme, binanın iç ortam sıcaklığında da rol oynamaktadır. Jotashield Extreme ile boyanmış bir binanın iç ortam ısısının, renge bağlı olarak, normalden 5oC daha serin olduğu yapılan testlerde görülmektedir. Böylece, Jotashield Extreme ile hem elektrik sarfiyatlarında düşüş, hem de soğutma maliyetlerinde avantaj sağlanmaktadır.

10 yıl yüksek performans: Jotashield Exteme %100 saf akrilik bağlayıcıya sahiptir. En zorlu hava şartlarına karşı bile yüksek performans göstererek on yıllık bir koruma sunar. Böylece yapının daha seyrek periyodlarda boyanmasını sağlayarak maliyet avantajı sağlar; uzun dönemli çözümler sunar.  

Sürdürebilirlik: Hem düşük uçucu organic bileşikli (VOC) yapısı hem de yarattığı ısı yansıtım efekti ile soğutma maliyetlerini ve ısı adası etkisini düşüren çevreci bir ürünüdür.    Formülasyonunda kurşun, civa, krom, kadmiyum gibi zararlı bileşenler içermez. Açık tonları %65, koyu tonların ise %40 oranında yansıtma özelliği ile GS-11 Green Seal Standardını sağlar.

UV dayanımı yüksek renkler: 2 kat yüksek “UV Dayanımlı Renk” ve “Isı Yansıtım” özellikleri sayesinde güneşin yıkıcı ultraviole ve kızılötesi ışınlarına karşı dayanıklı bir sistem oluşturur. Bu sayede renkler uzun sure kalıcılığını koruyorak estetik bir görünüm katar. 

Anti karbonlaşma: Jotashield Extreme, atmosferdeki CO2 ile betondaki mineral tuzların reaksiyona girmesini engeller. Böylece su ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayarak beton korozyonunu önler.

Multicolor Teknolojisi: 1976 yılında dünyada ilk kez Jotun tarafından geliştirilen Multicolor Teknolojisi ile hayalinizdeki her renk tam üç dakika içerisinde hazırlanır!    Jotashield Extrem aynı teknoloji sayesinde renk makinalarında istediğiniz anda hazırlanır.

Uygulama: Anza marka pembe rulo ile uygulanabilir. En fazla %5 oranında su ile inceltilmelidir.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer. 2 kat Jotashield Extreme.

Jotashield SuperDurable 

jotun dış cephe boya fiyatları

Jotashield SuperDurable, zorlu iklim şartlarına karşı 20 yıla kadar koruma sunan %100 saf silikon modifiye akrilik, su bazlı dış cephe boyasıdır.

Jotashield SuperDurable Silk, 100% saf silikon modifiye akrilik reçinesi ile en zorlu iklim koşullarına dayanım sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş su bazlı bir boyadır. Bu özel reçine teknolojisi sayesinde uzun ömürlü ve düşük kir tutma eğilimine sahip yüzeyler oluşturur. 

Jotashield ürünlerinin özel formülü sayesinde de aktif olarak betonu karbonlaşmaya karşı korur. Dış cephelerdeki yüzeylerin korunması ve görünümlerinin iyileştirilmesi için ideal bir üründür. 

Jotashield SuperDurable, solvent bazlı ve klasik emülsiyon/su bazlı boyalara kıyasla iki kat yaşam ömrü sunar. Özel hibrid bağlayıcısı ile düşük uçucu bileşenlere sahip çevre dostu bir üründür. Mükemmel bir dayanıklılık ve esnekliğe sahip özel hibrid silikon bağlayıcı özellikle Orta Doğu gibi zorlu hava koşullarına sahip iklimlerde bile mükemmel bir dayanım göstermektedir. Bağlayıcının moleküler yapısındaki kimyasal bağlar son derece dayanıklı olup birbirlerinden ayrılması çok zordur.  

Parlaklık dayanımı: Dış cephe yüzeylerini korumak ve estetik görünüm katmak için ideal bir üründür. Parlaklık dayanımı ve dayanıklılığı diğer dekoratif boya sistemlerine göre çok daha uzundur. EMMAQUA parlaklık dayanım testi (8 kez güneş etkisi) Jotashield SuperDurable’ın ortalama olarak 10 yıllık yaşam ömrüne sahip olan Poliüretan’a kıyasla çok daha iyi bir performans sergilediğini göstermektedir. 

Anti-karbonlaşma özelliği: Anti-karbonlaşma özelliği sayesinde su ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayarak beton korozyonunu önlemektedir. Boya filmindeki sert ve esnek özelliklerin kombinasyonu iyi hazırlanmış olup beton/sıva gibi yüzeylerde 20 yıla kadar yüksek dayanım sağlamaktadır

Kullanım alanı: En çok beton ve sıva üzerinde kullanılmaktadır. Diğer tekstürlü sistemler üzerine son kat olarak da uygulanabilir. Super Durable çevre dostu çözümler sunarak hem solvent bazlı hem de birçok dekoratif boya sistemine kıyasla uzun ömürlü ekonomik bir alternatif sağlamaktadır.

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir.  

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer. 2 kat Jotashield SuperDurable.

Jotashield Tex Ultra

jotun dış cephe boya özellikleri

Jotashield Tex Ultra orta tekstürlü, esnek, yarı parlak, 100% saf akrilik reçineye sahip su bazlı dış cephe boyasıdır.

Jotashield Tex Ultra orta tekstür verilebilen, esnek, yarı parlak bir kaplama olup 100% saf akrilik reçineli ve su bazlıdır. Ürünün suya ve hava şartlarına dayanımı yüksektir. Jotashield Tex Ultra kristal mercan rulo ile uygulandığında yüzeydeki az miktarda bulunan ondülasyonları ortadan kaldırır. 

Ürün, bağımsız olarak Taywood Engineering Laboratuvarı – İngiltere’de test edilerek 2.6mm’ye kadar çatlak köprüleyebildiği kanıtlanmış ayrıca Karbon Dioksit Difüzyonu, Klor İyonları Difüzyonu, Su Buharı Geçirgenliği ve Su Geçirimsizlik testlerine tabi tutulmuştur. Jotashield Tex Ultra beton korumasına uygun bir sistem olarak sınıflandırılmaktadır. Ürün, iç cephede özel dekoratif efektler yaratma amacıyla da kullanılabilir.

Kullanım alanı: Özellikle dış cephelerdeki çimento sıvalı ve beton yüzeylerde kullanılması önerilir.

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer. 2 kat Jotashield Tex Ultra.

Jotashield Tex Medium

jotun boya uygulama bayileri

Jotashield Tex Medium, sert agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif bir görünüm veren, ipek mat parlaklığında, su bazlı, esnek, %100 saf akrilik reçineli bir boyadır.

Jotashield Tex Medium, sert agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif bir görünüm veren, parlak, su bazlı, esnek, %100 saf akrilik reçineli bir boyadır. 

Dış cephelerde, çimento sıvalı, beton, tuğla gibi yüzeylerde kullanılabilir. Ürünün suya ve hava şartlarına dayanımı yüksektir. Jotashield Tex Medium, kristal mercan rulo ile uygulandığında yüzeyde dekoratif tekstür oluşturarak, az miktarda bulunan ondülasyonları da ortadan kaldırır. Ürün, bağımsız olarak Taywood Engineering Laboratuvarı – İngiltere’de test edilerek 0.7mm çatlak köprüleyebildiği kanıtlanmış ayrıca karbondioksit difüzyonu, su buharı geçirgenliği ve su geçirimsizlik testlerine tabi tutulmuştur.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Penetrating Primer ya da Alkali Resistant Primer. 2 kat Jotashield Tex Medium.

Jotashield Tex Fine

jotun boya fiyatları

Jotashield Tex Fine, içerdiği agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif görünüm veren ipek mat, su bazlı, esnek, %100 saf akrilik reçineli dış cephe boyasıdır.

Jotashield Tex Fine, içerdiği agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif görünüm veren ipek mat, su bazlı, esnek, %100 saf akrilik reçineli dış cephe boyasıdır. 

Ürün, bağımsız olarak Taywood Engineering Laboratuvarı-İngiltere’de test edilerek 0,5mm çatlak köprüleyebildiği kanıtlanmış. Ayrıca karbondioksit difüzonu, su buharı geçirgenliği ve su geçirimsizlik testlerine tabi tutulmuştur. 

Kullanım alanı: Dış cephelerde çimento sıvalı, beton, tuğla gibi yüzeylerde kullanılmalıdır. Ürünün suya ve hava şartlarına dayanımı yüksektir. Jotashield Tex Fine kristal mercan rulo ile uygulandığında yüzeydeki az miktarda bulunan düzensizlikleri ortadan kaldırır. 

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir. 

Uygulama: Anza marka mercan rulo ile uygulanabilir. En fazla %5 oranında su ile inceltilmelidir.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar ya da Alkali Dayanımlı Astar. 2 kat Jotashield Tex Fine.

Jotashield Heritage Glaze

jotun boya firmaları

Jotashield Heritage Glaze, dekoratif görünüm sunan, 100% saf akrilik su bazlı dış cephe boyasıdır.

Jotashield Heritage Glaze, dekoratif görünüm sunan, 100% saf akrilik su bazlı dış cephe boyasıdır. Klasik bir tekstür yerine dekoratif bitiş istenen yüzeyler için farklı çözümler sunar. Dekoratif aparatlar ile uygulandığında cephede ahşap dokusu oluşturur. Antik ya da eskitme görünümü elde etme amacıyla kullanılabilir.

Kullanım alanı: Ürün genelde, Jotashield serisi ürünlerin üzerinde değişik renkte hareler yaratmada kullanılmaktadır. Tarihi bir görünümün arzu edildiği yapılarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir. Boya başka yüzeylerde de kullanılabilir. 

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar veya Jotashield Alkali Dayanımlı Astar. 1 veya 2 kat Jotashield Silk. 1 veya 2 kat Jotashield Heritage Glaze (istenilen görünüme göre).

Jotashield Alkali Dayanımlı Astar

jotun boya istanbul bayileri

Jotashield Alkali Dayanımlı Astar, yüksek alkali dayanımına ve mükemmel nüfuz özelliğine sahip su bazlı dış cephe astarıdır.

Son kat boya uygulaması için mükemmel bir zemin oluşturur. Yüzeye çok iyi yapışarak derinlemesine nüfuz eder. Brüt beton ve prekast yüzeyler haricindeki tüm yüzeylerde kullanıma uygundur. Su bazlı olması sayesinde çevre dostu çözümler sunar.

Uygulama: Anza pembe rulo ile uygulanabilir. En fazla %10 oranında su ile inceltilmelidir.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Alkali Dayanımlı Astar. 2 kat Jotashield Serisi son kat ürünü.

Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar (Su Bazlı)

jotun boya fiyat

Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar su bazlı, akrilik kopolimer reçineli dış cephe astarıdır. Mükemmel nüfuz etme özelliğine sahiptir.

Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar solvent bazlı, akrilik kopolimer reçineli bir astar olup yüzeylere mükemmel nüfuz etme özelliğine sahiptir. Oluşturduğu kuru film tabakası alkali saldırılarına karşı üstün koruma sağlar.

Kullanım alanı: Astar olarak beton ve sıvalı yüzeylerde; son kat olarak kullanılan Jotashield veya diğer boyaların astar katı olarak kullanılır.

Yüzey hazırlığı: Yüzey temiz ve kuru olmalı; üzerinde bulunabilecek her türlü toz, kir, serbest tanecik, kimyasal madde ve yağdan arındırılmalıdır. Tebeşirli ve tozlu tozlu yüzeylerde bulunan tüm gevşek malzeme sert kıllı fırça veya tel fırça ile temizlenmelidir.

Önerilen boya sistemi: 1 kat Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar. 2 kat Jotashield Serisi son kat ürünü.

 

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!