Akça Mantolama > Polisan Mantolama

Polisan Exelans Dış Cephe Mantolama Sistemi

Polisan Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtım en aza indirgenmesi amacıyla bina dış cephesinde, çatıda, döşemede ve tesisat sisteminde yapılan işlemlere denir. Mantolama uygulamasının vadettiği yazın serinlemek, kışın ise ısınmak amacıyla harcanan enerjinin en aza indirgenmesi ve bu doğrultuda önlemler alınmasıdır. 20 ile 22 derece arasındaki sıcaklık konutlarda konforlu bir yaşam sürdürebilmek için idealdir. Ayrıca konutların dış duvarlarının iç yüzeyinde sıcaklık ile iç ortamdaki sıcaklık arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerekir. Araştırmalara göre uygun malzeme ve uygun kalınlıkla mantolama uygulanmış yapılarda %50’lere varan enerji tasarrufu söz konusudur.

Polisan firması yapıştırıcı ve boya sektöründe yüksek bilinirliğe sahip yerli yani Türk markasıdır. 1985 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra mantolama faaliyetlerine de başlayan firma dış cephe mantolamasında Polisan Exelans Enerji Mantolama Sistemleri ile tercih edilir bir marka haline gelmiştir.

Polisan Mantolama 2

Polisan Exelans Enerji Mantolama Sistemleri malzemeleri;

Ekonomik ve yüksek özellikli, hafif, kapalı gözenekli, petrol türevi termoplastik olan XPS (extrüde polistren) ve EPS (expanded polistren) köpükler.

Suya ve neme karşı dayanıklı EPS, XPS ve mantolama levhalarının yapıştırılmasında kullanılan, yapıların iç cephelerinde ve dış cephelerinde uygulanan çimento esaslı yapıştırıcılar.

EPS, XPS ve Taş yünü gibi mantolama levhalarının sıvanmasında kullanılan çimento esaslı mantolama sıvası.

Yapıların dış cephelerinde ve iç cephelerinde sıvaların üzerini kaplamak üzere uygulanan dekoratif kaplama malzemesi.

Çimento esasına dayanan düzeltme macunu.

Çatlamaya karşı dayanıklı, çimento esasına dayanan tamir harcı.

Cam elyaflı donatı ve panzer filesi.

Dübeller.

Köşe, subasman, denizlik uzatma ve fuga fileleri.

Dış cephe boyası.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!