MARKALAR

Akça Mantolama > Filli Boya Mantolama

Filli Boya Mantolama

Filli Boya Mantolama Dış Cephe Mantolama yapılardaki ısı kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla bina dış cephesinde, çatıda, döşemede ve tesisat sisteminde yapılan işlemlere denir. Mantolama uygulamasının vadettiği yazın serinlemek, kışın ise ısınmak amacıyla harcanan enerjinin en aza indirgenmesi ve bu doğrultuda önlemler alınmasıdır. 20 ile 22 derece arasındaki sıcaklık konutlarda konforlu bir yaşam sürdürebilmek için idealdir. Ayrıca konutların dış duvarlarının iç yüzeyinde sıcaklık ile iç ortamdaki sıcaklık arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerekir. Araştırmalara göre uygun malzeme ve uygun kalınlıkla mantolama uygulanmış yapılarda %50’lere varan enerji tasarrufu söz konusudur.

Filli Boya 1988 yılında kurulmuş olan Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş. bünyesinde bulunan bir markadır. Teknolojik gelişmeleri takip etmesi tüketici sorunlarına cevap verebilmesi dolayısıyla tercih edilen ve belli bir yere gelmiş bir markadır.

Filli Boya Mantolama 3

Filli Boya mantolama malzemeleri; Cam yünü (bakalitli cam yünü, bakalitsiz cam yünü), taş yünü (yüksek yoğunluklu taş yünü, düşük yoğunluklu taş yünü), EPS (genleştirilmiş polistren), XPS (extrüde polistren), fenol köpüğü, cam köpüğü, poliüretan köpük.

Filli Boya mantolama uygulaması öncesi ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. Her binanın mantolamada ihtiyaç duyacağı malzemeler ve bunların kalınlıkları farklıdır. Mantolama uygulamasından yüksek verim alınabilmesi ve uzun ömürlülüğü için bu tespitlerin yapılması gerekir. Bundan dolayı mantolama işlemi öncesi keşif çok önemlidir.

Dış Cephe Mantolama uygulamasında kaliteli ve doğru ürün seçimi yanında doğru uygulayıcı seçimi de önem arz eder. Filli boya ürünlerinde 10 yıl garanti ve sonrasında 2 yıl sigorta sunmaktadır. Bu sigorta kapsamı; mantolama direnci, kabarmaya karşı direnç, renk solmasına karşı direnç, darbelere karşı mukavemet

 

4 Cm Filli Boya Capatect Dalmacyali Taşyünü yalıtım Levhası

1,05 

Mt 

Filli Boya Capatect Elyaflı yapıştırıcı harcı

4,00 

Kg 

Filli Boya Capatect çelik çivili dübeller 11.5 cm

12 

Adet 

Filli Boya Capatect Donatı Filesi 160 gr. m2 4*4 ağ genişli

1,10 

Mt 

Filli Boya Capatect  PVC. Filleli Köşebent 

0,50 

Mt 

Filli Boya Capatect Elyaflı Yalıtım sıva harcı

5,00 

Kg

Filli Boya Capatect tane dokulu dekoratif kaplama  astar 1 kat

0,15 

Kg 

Filli Boya Capatect Kaplama tane dokulu dekoratif  kaplama

2,50 

Kg 

1Kat Filli Boya Astar uygulama yapılacak Ardında 2 Kat  Filli Boya Aqustosil  Silikonlu Dış Cephe Boyası yeni  Yeni nesil silikon emülsiyon esaslı, kendi kendini temizleyebilen, buhar geçirgenliği yüksek, Su iticiliği yüksek, kendi  kendini temizleyebilen, mat, foto katalitik  özelliği ile uzun süre temiz kalan, mantar, yosun ve küfe karşı dirençli dış cephe boyasile  uygulama yapılacak

0,35 

Kg

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!