Akça Mantolama > Ataköy Filli Boya Bayisi

Filli Boya Dalmaçyalı Mantolama Isı Yalıtım 5 Cm

MADDE 1: Apartman ve Site Dış Cephesine Güvenlikli İş İskelesi kurumuna başlamadan önce iskelelinin altına branda serilecek daha sonra iskele kurumaya başlanacak. Binanın etrafındaki çimler ve ağaçların tamamı brandayla örtülecek. Kapı pencere kasaları, camlar, iskele kurulan bölgeler yürüme yolları vb. noktaların kirlenmesi ile malzemelerin düşmesi riskine karşın, maskeleme bantları, naylon brandalar ve koruma plakaları ile gerekli tedbirler alınacaktır.

MADDE 2: Dış Cephelerde bulunan kırık ve çatlaklar altı boşalmış tüm sıvalar kolon ve kirişler balkon tavanları hasar görmüş yerlerin tamamı kırılacak. Kırdığımız yerlerin büyük olan kısımlara kara sıva ile küçük bölümleri özel dolgu elyaf tamir harç malzemesi ile dış cepheye uygun ve sağlıklı bir şekilde tüm tamir ve tadilatları yapılacaktır.

MADDE 3: Filli Boya Capatect Dalmaçyalı dış cephe mantolama ısı yalıtım paket sistemleri ile uygulama yapılacak EPS levhalar yapıştırma yolu ile kilit sistemi veya şaşırtmalı olarak cepheye yapılacaktır.

Ataköy Filli Boya Bayisi

MADDE 4: Dış Cephe Mantolama diğer adı ile Dış Cephe Kaplama hizmeti konusunda Tam 35 yıldır İstanbul başta olmak üzere gerek uzman kadromuz gerekse referanslarımız ile tüm Türkiye`nin genelinde dış cephe mantolama ısı yalıtım hizmeti vermekteyiz.

MADDE 5: Dış Cephe mantolama ısı yalıtım başlamadan Önce tüm cephe yüzeyde bulunan eski pimaşların ve kelemçeler tamamı sökülecek dış cephe mantolama ısı yalıtın işlemi bittikten sonra eski pimaşlar tekrae yerine takılacaktır. Bu işlem sırasında yenilenmesi gereken kırık pimaş ve kelepçeler bina yönetimi tarafından alınacaktır. Denizliklerinin uzunluğu kontrol edilecek, mantolama ısı yalıtım sisteminin kalınlığına göre uzatılacaktır. Uygulayıcının önerisi doğrultusunda mevcut denizliklerin değiştirilmesi ya da mermer pvc vb. esaslı denizlik uzatma aparatlarının kullanılması işverenin kararına bağlıdır.

MADDE 6: Klima sürgüleri 10 cm ileri ve geri hareket edebilir. Bu mesafesi mantolama için yeterli ise mesafenin yeterli olduğu klimalarda ekstra bir ücret alınmayacaktır. Ancak mesafenin yeterli olmadığı klimanın sökülmesi ve mantolama sisteminin üstüne taşınması gerektiği durumlarda klima başına 250 TL alınacaktır. Bu ücret klima sahibinden alınacaktır.

Dübelleme Sistemi

MADDE 7: Her Bir levhaya 6 adet dübel kullanılacaktır. Dübel kullanma şekli levhanın köşelerine birer adet levhanın ortasına iki adet dübel gelecek şekilde dübellelenecektir. Ortalama metrekareye 12 adet dübel kullanılacaktır

 MADDE 8: Tüm köşelere Fileli köşe Profili konulacaktır.

MADDE 9: 1.kat sıva harcı levhaları üzerine uygulaması sonra 160 gramlık: donatım filesi 10 cm birbirinin üzerine binecek şekilde ikinci kat sıva ile uygulaması yukarda başlayarak aşağıya kadar Cepheye uygulaması. Bu işlemden sonra 1.kat kaplama Astarı uygulaması Son kat tene dokulu mineral Kaplama Cepheye yüzey uygulaması.ve boyaya hazır hale getirilecektir.

   MADDE 10: Kaplama Astarı: Son kat dekoratif kaplamanın, donatılı ısı yalıtım sıvası üzerindeki aderansını artırmak için, akrilik bağlayıcılı, özel dolgulu astar kullanılacaktır.

   MADDE 11: Son Kat Dekoratif Kaplama: Sıvası dış etkenlere karşı korumak ve estetik sağlamak amacıyla çimento esaslı, elyaf takviyeli, su itici, üzeri boyanabilen tane dokulu mineral kaplama kullanılacaktır.

MADDE 12: Filli Boya 1. Kat kaplama Astar cephe yüzeye uygulama yapılacak Bine Yönetimi tarafından Boya rengi seçilecek, daha sonra 2 Kat Filli Boya yeni nesil Amphisilan silikon esaslı buhar geçirgenliği yüksek,Su iticiliği yüksek, kendi  kendini temizleyebilen, mat, fotokatalitik özelliği ile uzun süre temiz kalan, mantar, yosun ve küfe karşı dirençli dış cephe boyası uygulama yapılarak boya uygulama işi tamamlanacaktır.

MADDE 13: Yapılacak işlerin tamamı, malzeme ve İskele + nakliye, işçilik, işçi SSK giriş ve güvenliği tüm giderler tarafımıza ait olacak

MADDE 14: İş esnasında oluşabilecek iş kazalarından AKÇA MANTOLAMA, tek başına sorumludur.

MADDE 15: Çalışma esnasında pencere camlarının kırılması vs gibi zararlardan firmamız sorumludur.

 MADDE 16: Çalışma esnasında çıkan atık ve çöpler uygun yere toplanıp etrafa dağılması önlecek, yerler korunacak, iş bitiminde yerler ekibimiz tarafından temizlenecek, çıkan molozlar tarafımızca atılacaktır.

MADDE 17: Her cephe işlemi bittikten ve iskele diğer cepheye taşınırken çalışılmış bölgede çevre temizliği yapılacak ve oluşan molozlar ekibimiz tarafından kaldırılacak. Yapılacak işin takibini AKÇA MANTOLAMA yetkili elemanları yapacak.

MADDE 18: Ekibimiz toplum ve etik kurallarına hassasiyet göstererek çalışacak ayrıca iş veren ve kat sahiplerinin uygun görmediği işçi/işçiler çalıştırılmayacaktır.

MADDE 19: İş sahasına aktarılan demirbaş ve sarf malzemeler için işveren tarafından kapalı, yeterli büyüklükte ve kapısı kilitli bir alan tahsis edilecektir.

MADDE 20: Yükleyicinin ihtiyacı olan elektrik ve su ihtiyaçları iş veren tarafından bedelsiz olarak karşılanacaktır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!