Akça Mantolama > Çatı Tamir ve Bakım Hizmetleri

Çatı Tamiri ve Bakım Hizmetleri

Şişli Mecidiyeköy Çatı Ustası. Çatı Onarım Ustası. Çatı Tamir Ustası. Çatı Aktarma ve İzolasyon tamiri + Tadilat bakımı konusunda 37 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine uzman kadromuz, sayısız referansımız, uygun fiyat avantajlarımız ve kolay ödeme seçeneklerimiz ile hizmet vermekteyiz. Malzeme + İşçilik Akça Mantolama ve İzolasyon  15 YIL Garanti veriyoruz.

Çatı bir binanın iklim (rüzgâr, sıcak, soğuk) ve hava koşullarına (yağmur, kar, dolu) karşı korunmasını sağlayan yapıların en üst birimidir. Çatılar iki kısma ayrılır; taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması. Çatı tamiri uygulamasında bu iki kısım (taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması) ayrı ayrı gözden geçirilmeli ve yenilenmelidir.

Çatıların ısı kaybı toplam kayıp içerisinde % 25 civarındadır. Bu orandan kaynaklanan ısı kaybı kontrol altına alınmadığı takdirde azımsanmayacak şekilde hayat konforunu etkileyecektir. Çatı tamirinde gerekli uygulamalar yapıldığında ısı kaybı önemli derecede azalarak yüksek verim elde edilir.

Çatı Tamiri Nasıl Yapılır

   Çatı tamirine başlamadan önce çatı tamirinin yapılacağı bina ve çevresinde gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Bu kontrollerin yapılacağı yerler; bacaların dipleri ve sıvaları, çatıların iskeleti ve su dereleri gibi çatı elemanlarıdır. Bazı durumlarda çatılar tamir edilemeyecek şekilde hasar almış olabilir. Bu gibi durumlarda çatıların tamiri mümkün olmayacağından dolayı baştan aşağı yenilenmesi daha uygun olacaktır.

Kiremit çatı kaplamalarının tamirinin uygulanması: Kiremitleri döşemek için su geçirmez bir örtü serilir. Çatı kiremitleri kontrol edilir ve kırık kiremitler varsa yenisi ile değiştirilir. Tamirat yapılırken bir yandan da yenilenmiş kiremitlere zarar vermemek için dikkatli olmak gerekir.

Baca diplerinin tamirinin uygulanması: Baca diplerinde su geçirmez malzemelerle korunmalıdır. Yalıtım malzemeleri zamanla etkisini kaybedebileceğinden dolayı yenileme yapmak gerekir.

Çatı iskeleti tamirinin uygulanması: Çatı iskeleti bazı durumlara bağlı olarak hasarlar alabilir. Bundan dolayı hasar almış iskeletlerde yenileme yapmak gerekir.

Su yalıtım örtüsü ve su dereleri: Su yalıtım örtüleri standartlara uygun olarak seçilmeli ve yenilenmelidir. Su dereleri uygun olan yalıtım malzemeleriyle kaplanmalı ve eskimiş membranlar yenilenmelidir.

Çatı Tamir ve Bakım Hizmetleri 2

Çatı Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

   Çatı tamirinde kullanılacak malzemelerin TSE ve CE belgelerine sahip olması gerekir. Çatı tamiri için seçilecek malzemeler projeye uygun olarak seçilmeli ve doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Çatı tamiri esnasında bina ve çevresinde gerekli çevre ve güvenlik önlemleri alınması gerekir. Özellikle tamirat esnasında şaloma uygulanacaksa yangın ihtimaline karşı yangın tüpleri bulundurulmalıdır.

Neden Biz?

Akça Mantolama; Dış Cephe MantolamaDış Cephe KaplamaAlçı ve Sıva UygulamaÇatı AktarmaÇatı Tamir ve BakımDış Cephe BoyamaDrenajFayansİzolasyonMermerSöveSu YalıtımıZemin Güçlendirme üzerine malzeme satışı ve uygulama hizmetleri konusunda tam 22 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile hizmet vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıdır.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!