Akça Mantolama > Fayans Uygulama Hizmetleri

Fayans Uygulama

Fayans Uygulama Nedir? Fayans seramik bazlı bir duvar kaplama malzemesidir. Fayans daha çok yapı içlerindeki ıslak zeminlerin duvar kaplamalarında tercih edilir. Fayans emiş gücü yüksek olan bir malzemedir. Seramiklere nazaran yüksek su nem oranından dolayı yapı içlerinde tercihi daha fazladır. Ancak fayansların yüke ve fiziki özelliklere karşı direnci düşüktür. Bundan dolayı yüke maruz kalınabilecek ıslak zeminlerde (avmler, kafeler, hastaneler, depolar, restoranlar, teraslar ve bahçeler) daha çok seramik tercih edilmektedir.

Fayans Uygulama

   Fayans uygulaması için gerekli malzemeler şunlardır; fayans malası, fayans derz malası, düz mala, fayans kırabilmek için fayans pensesi, lastik tokmakla çekiç, derz artısı, fayans takozları, fayans, fayans harcı, derz dolgusu.

   Fayans uygulamasına başlamadan önce zeminin analizi yapılmalıdır. Çatlaklar ve pürüzler varsa gözden geçirilmelidir. Uygulama yapılacak zeminin kuruluk durumu test edilerek bakılmalıdır. Eğer nemlilik söz konusuysa uzmanlardan yardım almak gerekir. Eğer varsa zemindeki çatlaklar epoksi reçinesiyle kaplanmalıdır. Pürüzler de spatulayla düzeltilmelidir. Uygulama öncesi uygulama yapılacak yüzey astarlanmalıdır.

   Zemin analiziyle ilgili işlemler bittikten sonra odanın orta noktasının tespit edilip işaretlenmesi gerekir. Ardından odanın işaretlenen orta noktasından başlanmak üzere fayanslar döşenmeye başlanır. Bu teknik hem hizalı bir uygulama malzeme tasarrufu sağlar.

Fayans Uygulama

   Ardından fayans yapıştırıcısı hazırlanarak kurumadan önce taraklama sistemiyle zemine uygulanır ve döşeme yapılır. Döşeme esnasında fayans aralarına derz artıları konur. Yeni döşenen fayanslar üzerinde yürünmemeli ve üzerine yük bindirilmemelidir. Tam kuruma için 24 saat beklenir. Fayanslar köşelerin ve kenarların özenli bir şekilde ölçülmesine bağlı olarak kesilmeli ve döşenmelidir.

   Son aşamada derz lastiği yardımıyla derzler derz dolgusuyla doldurulur. Daha sonra fayansların üzeri süngerle temizlenir. Silikonla kenar rötuşları yapılarak işlem tamamlanır

Neden Biz?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

    Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!