Akça Mantolama > İzocam Mantolama

İzocam Mantolama

İzocam Dış Cephe kaplama ve Mantolama ısı kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla bina dış cephesinde, çatıda, döşemede ve tesisat sisteminde yapılan işlemlere denir. Mantolama uygulamasının vadettiği yazın serinlemek, kışın ise ısınmak amacıyla harcanan enerjinin en aza indirgenmesi ve bu doğrultuda önlemler alınmasıdır. 20 ile 22 derece arasındaki sıcaklık konutlarda konforlu bir yaşam sürdürebilmek için idealdir. Ayrıca konutların dış duvarlarının iç yüzeyinde sıcaklık ile iç ortamdaki sıcaklık arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerekir. Araştırmalara göre uygun malzeme ve uygun kalınlıkla mantolama uygulanmış yapılarda %50’lere varan enerji tasarrufu söz konusudur.

   İzocam mantolama yerli yani bir Türk firmasıdır. İzocam faaliyetlerine 1967 yılında Gebze’de kurduğu fabrikada cam yünü üreterek başlamıştır. Daha sonra bu üretimlere taş yünü, XPS (extrüde polistren) gibi diğer mantolama malzemeleri de eklenmiştir. Yenilikçi yapısıyla sektöründe belli bir konuma gelen İzocam aynı zamanda birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca İzocam malzemeleri Türk Standartları Enstitüsü’nde (TSE) belirtilen standartlarca üretilmektedir.

İzocam mantolama sistemlerinin uygulandığı yerler; dış duvar, toprak altı dış duvar, subasman, kapı ve pencere açıklıklarının çevresi olarak sıralanabilir.

   İzocam mantolama malzemeleri; Cam yünü (bakalitli cam yünü, bakalitsiz cam yünü), taş yünü (yüksek yoğunluklu taş yünü, düşük yoğunluklu taş yünü), EPS (genleştirilmiş polistren), XPS (extrüde polistren), fenol köpüğü, cam köpüğü, poliüretan köpük.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!