Akça Mantolama > İzolasyon Hizmetleri

İzolasyon Hizmetleri

Filli Dalmaçyalı Taşyünü Dubeli Çelik Çivili 11.5 Cm İzolasyon yapıların uzun ömürlü olması ve iç, dış etkenlere korunması için uygulanması gereken bir işlemdir. İzolasyon uygulanan yapılar iklim koşullarına karşı ve yeraltı sularına karşı korunmuş olur. Yapılarda ısının dengeli bir şekilde yayılmasını sağlar. Ayrıca istenmeyen seslere karşı korunma sağlar. İzolasyon sayesinde enerji tüketimi azalır ve buna bağlı olarak çevre için bir koruma sağlanmış olur. Enerji tüketiminin azalması aynı zamanda cebimize ekonomik olarak bir dönüş sağlar. Genel olarak doğru uygulanmış bir izolasyon ile yaklaşık olarak %50 enerji tasarrufu elde edilebilir.

İzolasyon Nasıl Yapılır

Filli Dalmaçyalı Taşyünü Dubeli Çelik Çivili 11.5 Cm  İzolasyon ısı yalıtımlı cephe panellerinin birleşim noktalarına uygulanır. Isı yalıtımlı cephe panelleri birleştirildiklerinde birbirlerine geçecek şekilde üretilir. Bunun nedeni kaçaklara engel olmaktır. Isı yalıtımlı cephe panelleri arasında bırakılan derz boşlukları aşamalı olarak kapatılır.

İzolasyon Nerelerde Kullanılır

   İzolasyonun çeşitleri şu şekildedir; ses izolasyonu, ısı izolasyonu, su izolasyonu, dış cephe ısı izolasyonu, çatı izolasyonu, pencere izolasyonu, tesisat izolasyonu ve yangın izolasyonudur.

   Ses izolasyonu; İstenmeyen ses kaynaklarına karşı yapılarda izolasyon sağlanır. Doğru malzeme kullanımı ve kaliteli işçilikle gürültüden uzak konforlu bir yaşam alanı oluşturulabilir.

   Isı izolasyonu; Isı izolasyonu ile iki ortam arasındaki sıcaklık geçişi kontrol altına alınır. Böylelikle yapının ısıtılması ve soğutulması için harcanan enerjide belli bir düşüş gözlenir. Isı yalıtımından yüksek oranda faydalanmak için dış cepheye uygulanması gerekir.

İzolasyon

   Su izolasyonu; Su izolasyonunun yapılmadığı yapılarda küf ve mantar oluşumu gözlenebilir. Su izolasyonu binanın güvenliği ve uzun ömürlülüğü için önemlidir.

   Çatı izolasyonu; Çatı izolasyonu ile yapı dış ortamlardan gelebilecek etkilere karşı korunmuş olur.

   Pencere izolasyonu; Daha çok eskiden kullanılan tek camlı pencerelerde ısı kaybı çok yüksekti. Son zamanlarda çift camlı pencerelerin artması ısı kaybını düşürmüş olsa da ısı izolasyonlu camlar bu kaybı en aza indirmek için tercih edilmelidir

Neden Biz?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

    Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!