Akça Mantolama > Dış Cephe Köpük Fiyatları

Dış Cephe  Mantolama Nasıl Yapılır

 Dış Cephelerde bulunan kırık ve çatlaklar altı boşalmış tüm sıvalar kolon ve kirişler balkon tavanları hasar görmüş yerlerin tamamı çekiçlenerek kırılacak. kırdığımız yerlerin içinde bulunan demirler tel fırça ile temizlenecek ardından antipas korucuyu sürülecektir. bu işlemler bittikten sonra kırdığımız yerlerin büyük olan kısımlara kara sıva ile küçük bölümleri özel dolgu elyaf tamir harç malzemesi ile dış cepheye uygun ve sağlıklı bir şekilde tüm tamir ve tadilatları yapılacaktır. dış cephe mantolama ısı yalıtımına başlamadan önce yüzeyde bulunan Aparatlar. Kelepçeler ve Yağmur iniş boruları. klima bağlantıları vb bağlantılar sökülerek dış cephe mantolama ısı yalıtım sisteminin üzerine taşınacak şekilde ayarlanacaktır.

Dış Cephe Mantolama yapılardaki ısı yalıtım kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla bina dış cephesinde, çatıda, döşemede ve tesisat sisteminde yapılan işlemlere denir. Mantolama uygulamasının vadettiği yazın serinlemek, kışın ise ısınmak amacıyla harcanan enerjinin en aza indirgenmesi ve bu doğrultuda önlemler alınmasıdır. 20 ile 22 derece arasındaki sıcaklık konutlarda konforlu bir yaşam sürdürebilmek için idealdir. Ayrıca konutların dış duvarlarının iç yüzeyinde sıcaklık ile iç ortamdaki sıcaklık arasındaki farkın 3 dereceden fazla olmaması gerekir. Araştırmalara göre uygun malzeme ve uygun kalınlıkla mantolama uygulanmış yapılarda %50’lere varan enerji tasarrufu söz konusudur.

Mantolamanın uygulanacağı yapının teknik incelemesi işlem öncesinde muhakkak yapılmalıdır. Aynı iklim bölgesindeki her bina için aynı kalınlık ve aynı malzeme kullanılmaz, yapılarda kullanılacak ısı yalıtım malzemeleri TS 825’teki hesaplamalar göz önüne alınarak seçilmelidir. Yalnızca sıva ve boyalarla ısı yalıtımı sağlanmış olmaz, muhakkak ısı yalıtım malzemeleri kullanılmak zorundadır. Isı yalıtım malzemeleri ihtiyaca göre çeşitlilik göstereceğinden tercihler bu doğrultuda yapılmalıdır, yalnızca işçilik kalitesi değil, kaliteli işçilik ve uygun malzemenin bir araya gelmesiyle mantolamanın ömrü uzun ve yararlılığı yüksek olur.

Mantolamanın Faydaları Nelerdir

Mantolama uygulanmış yapılarda birçok avantaj elde edilir. Bunlar kısaca; küflenmenin yoğuşma riski azaltılarak önlenmesi, daha az yakıtın kullanımına bağlı olarak hava kirliliğinin azaltılması, duvar kalınlığındaki incelme ile birim alandan tasarruf, yalıtım kalınlığına ve malzemesine bağlı olarak %30 ile %60 arasında ısı tasarrufu, mekanda ısıl konforun sağlanması ve yakıt tasarrufu dolayısıyla ısıtma tesisatı, ilk yatırım ve işletme masraflarında düşüş elde edilmesidir.

Mantolama Nasıl Uygulanır

Mantolama malzemelerinin kalınlık hesaplamaları TS 825’te (Binalarda ısı yalıtım kuralları standartı) belirtilen değerlere yapılması gerekir. Mantolama için kullanılan malzemeler: Taş yünü, Cam yünü, XPS ve EPS’dir. Taş yünü ve cam yünü özellikle yangına karşı dayanıklılık istenilen koşullarda tercih edilmelidir. Su emicilik riski olan yerlerde XPS doğru tercih olacaktır. En ekonomik olanı ise EPS ile yapılan mantolama işlemidir.

Mantolama yapılırken belli bir sıranın takip edilmesi gerekir. Öncelikle yalıtım yapılacak yüzeyin temizlik, sağlamlık, emicilik ve düzgünlük testleri yapılmalıdır. Isı yalıtım levhalarının yatayda düzenli dizilmeleri için zemin kat döşemesinin alt kotuna su basman profilleri yerleştirilir. Her noktanın yüzeye tam olarak yapışmasını sağlamak için levhaların oluklu yüzeylerine aralıklı olarak yapıştırıcı sürülür. Oluşabilecek ısı köprülerini engellemek için levhalardan taşan harçlar temizlenmelidir. Dubelleme için matkapla delme işlemi en az 24 saat sonra yapılmalıdır. Dubelleme için levhaların birleşim noktaları tercih edilmelidir. Sıva filesinin ağırlığı en az 140 gr olmalı ve bu sıva filesi iki kat sıva ile kaplanmalı ve düzgün bir yüzey elde edilmelidir. Son kat kaplaması ile işlem bitirilir. Kaplamanın dayanıklılığı için akrilik esaslı veya tek türlü olması tavsiye edilir.

Neden Biz ?

Akça Mantolama; Dış Cephe Mantolama, Dış Cephe Kaplama, Alçı ve Sıva Uygulama, Çatı Aktarma, Çatı Tamir ve Bakım, Dış Cephe Boyama, Drenaj, Fayans, İzolasyon, Mermer, Söve, Su Yalıtımı, Zemin Güçlendirme üzerine malzeme satışı ve uygulama hizmetleri konusunda tam 22 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile hizmet vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıdır.

 Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

İstanbul ‘da bir çok dış cephe mantolama hizmeti veren usta ve firmalar varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Unutmayın, firmayı araştırırken fiyatları değil referans, itibar ve köklü bir firma olmasına özen gösterin.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!