Bize Ulaşın

GSM: 0532 251 80 84

Mail Adresimiz

info@akcamantolama.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Pzt. -Cmt. : 09:00-18:00

Akça Mantolama > Dış Cephe Boyama Hizmetleri

Dış Cephe Boyama Hizmetleri

Akça mantolama olarak hizmetlerimizden biri de dış cephe boyama hizmetidir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine uzman kadromuz, sayısız referansımız, uygun fiyat avantajlarımız ve kolay ödeme seçeneklerimiz ile tam 35 yıldır hizmet vermekteyiz.

Dış Cephe Boyama Nedir?

Dış cephe boyama inşaatta ince işçilik olarak bilinen ve yapıya dış görünümünü veren uygulamadır. Dış cephe boyası daha çok estetik bir görünüm elde etmek için kullanılan iç cephe boyaları kadar önemlidir. Estetik görünüm dışında dış cepheye dayanıklılıkta sağlar. Dış cephe boyası seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlar uygulama yapılacak olan binanın maruz kaldığı iklim ve hava koşullarıyla cephenin yüzeysel özellikleridir.  Örneğin oldukça yağış alan bölgelerdeki binaların dış cephe boyama uygulamasında nem ve suya karşı dayanıklı olan boyalar seçilmelidir. Sıvası düzgün olmayan cephelerde pürüzleri olabildiğince kapatmak adına düz boyalar değil grenli boyalar tercih edilmelidir.

Dış cephe boyama uygulamasında işçilerin güvenliğini sağlamak oldukça önemlidir. Çünkü dış cephe boyama uygulaması sırasında yerden yüksek bir şekilde merdiven ve iskele kullanılması gerektiğinden riskli bir uygulamadır.

Dış cephe uygulaması sırasıyla şu şekilde yapılır; Boya öncesi boya yapılacak zeminin kontrolü ve hazırlığının yapılması gerekir. Daha sonra zemine uygun astar boya çekilir. Son olarak tercih edilen renge göre son kat boyama işlemi gerçekleştirilir.

Dış cephe boya çeşitleri şu şekildedir:

Silikon bazlı dış cephe boyaları,

Akrilik bazlı dış cephe boyaları,

Elastik dış cephe boyaları,

Grenli dış cephe boyaları.

Dış Cephe Boyamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

   İlk önce tercih edilen boyanın çeşidine göre fırça tiner gibi gerekli malzemeler seçilmelidir.

Tercih edilen boyayla birlikte aynı markanın boyama malzemelerini seçmek başarılı bir uygulama sunacaktır.

Tercih edilen malzemelerin doğru uygulanış biçimlerine dikkat edilmelidir.
Boya yapılacak yüzey önceden kontrol edilmeli nemli, ıslak veya kirli yüzeye boya uygulanmamalıdır.

Zemine dış cephe boyası ilk kez uygulanacaksa beton işleminden 3 4 hafta sonra olmasına özen gösterilmelidir.
Boya uygulanmadan önce karıştırılmalıdır.

Boya uygulaması ince katlar şeklinde yapılmalı ve ortamın çok soğuk veya sıcak olmamasına dikkat edilmelidir.

Boyanın talimatlarında belirtilen üzere inceltme işlemi uygulanmalıdır.
Boyanın daha iyi yapışması ve dayanıklı olabilmesi için eğer yüzey parlak ise öncesinde matlaştırma işlemi uygulanmalıdır.

Neden Biz?

Akça Mantolama; Dış Cephe MantolamaDış Cephe KaplamaAlçı ve Sıva UygulamaÇatı AktarmaÇatı Tamir ve BakımDış Cephe BoyamaDrenajFayansİzolasyonMermerSöveSu YalıtımıZemin Güçlendirme üzerine malzeme satışı ve uygulama hizmetleri konusunda tam 22 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile hizmet vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıdır.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

İstanbul ‘da bir çok dış cephe boyama hizmeti veren usta ve firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Unutmayın, firmayı araştırırken fiyatları değil referans, itibar ve köklü bir firma olmasına özen gösterin.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!