MARKALAR

Akça Mantolama > Filli Boya Taşyünü Mantolama

Filli Boya Taşyünü Mantolama

Filli Boya Capatect Dalmaçyali Dış Cephe Taşyünü Mantolama 5 Cm Kalınlık 150 Dansite (Yoğunluk) Taşyünü Dış Cephe Mantolama Tercih edilen en iyi mantolama sistemedir. Tercih edilmesinin nedeni ise taşyünü yanmaz olması ve ısı yalıtım oranının yüksek olmasıdır. taşyünü mantolama % 60 ve % 70 ısı yalıtım sağlayabilmektedir. Sadece Isı Yalıtım Sağlamak ile kalmaz Büyük Ölçüde Ses Yalıtımı Sağlar. Sıvalı dış cephe sistemleri için üretilen kaplamasız yüksek yoğunluklu taş yünü levhadır. Binaların dış cephelerinde mantolama ısı ve ses yalıtımı, yangın dayanımı maksadı ile kullanılır.

Filli Boya Taşyünü Mantolama 3

 Filli Boya Capatect Dalmaçyali Taşyünü bazalt taşının eritilerek elyaf haline getirilmesine denir. Mantolama ise iç ve dış cephelere ısı, ses yalıtım amacıyla uygulanan inşaat sistemleridir. Taşyünü ile yapılan mantolama, ince sıva sistemli uygulamalar içerisinde en üst kalite seviyesini belirler. Bununla birlikte, sistemin sağlıklı uygulanabilmesi ve uzun yıllar kalıcı olabilmesi için en başta kullanılan taş yünü olmak üzere, tüm komponentlerininde en üst kalite seviyesinde ve birbirleri ile uyumlu olmaları gerekir. İzocam tarafından sektöre sunulan Heralan Sistem mantolama paketinin, Heraklith firması tarafından sadece mantolamada kullanılmak üzere geliştirilmiş özel Heralan PTP taş yünü ve yine bu ürün ile mükemmel uyum sağlayan komponentlerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkmıştır.

Taşyünü mantolama sistemleri zamana karşı büyük direnç göstererek uzun yıllar kullanılabilme özelliğine ve dayanıklılığa sahiptirler. Yüksek ses yalıtım özelliğinin yanında yangına karşıda dirençli olana mantolama sistemleridir. Binaların çatılarında, iç ve dış cephelerde, inşaatlarda yangını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Buhar geçirme özelliğine sahip olmasıyla beraber binaların nem tutmasının da önüne geçmektedir. Bu özelliğiyle bina sistemlerinin yıpranmasının da önüne geçmektedir.  Taşyünü mantolama sistemleri ısı yalıtım özelliğini de barındırarak binalardaki enerji ve ısı kaybının önüne geçmektedir. Yağmur ve karda ise su tutma gibi önemli bir özelliğe de sahip olan taşyünü mantolama sistemleri binaların su sızmalarına karşı daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlamaktadır. Taşyünü Mantolama 5 Cm- 6 Cm- 8 cm ve 10 cm Olarak Plakaları mevcuttur.

Filli Boya Taşyünü Mantolama 2

Taşyünü mantolama ince sıva uygulamaları içerisinde en üst seviye kaliteyi belirler. Taşyünü mantolama sistemlerinin uzun yıllar kalıcı olabilmesi için bütün elemanlarının birbiriyle en üst seviyede uyuma sahip olması gerekir. Isı yalıtımı kadar ses yalıtımı uygulamalarında da mükemmel sonuçlar veren Kayayünü, gerek yaşam konforunu yükselten gerekse enerji tasarrufu sağlayan bir unsur olarak hem kullanıcıların bilinçlemesi hem de yönetmeliklerin yükseltilmesi ile yaygınlaşmıştır. Yangına olan direnci ile yangına karşı yapılarınızı güçlü kılan Kayayünü pek çok çeşitte sunulmaktadır. Pasif Evler çok iyi yalıtılmış, yıllık ısıtma ihtiyacı çok düşük yani 15 kWh/m²’yi geçmeyecek şekilde planlanmış dolayısıyla geleneksel ısıtma sistemlerine gereksinim duymayan binalar olarak tanımlanabilir. Bu binalar klasik ya da modern tasarımlı ahşap, tuğla, betonarme sistemlerle yapılmış, konut, ofis binası, okul, jimnastik salonu vb pek çok değişik amaca hizmet etmek için tasarlanmış olabilir.

5 Cm Filli Boya Capatect Dalmacyali Taşyünü yalıtım Levhası

1,05 

Mt 

Filli Boya Capatect Elyaflı yapıştırıcı harcı

4,00 

Kg 

Filli Boya Capatect çelik çivili dübeller 11.5 cm

8,00 

Adet 

Filli Boya Capatect Donatı Filesi 160 gr. m2 4*4 ağ genişli

1,10 

Mt 

Filli Boya Capatect  PVC. Filleli Köşebent 

0,50 

Mt 

Filli Boya Capatect Elyaflı Yalıtım sıva harcı

5,00 

Kg 

Filli Boya Capatect tane dokulu dekoratif kaplama  astar 1 kat

 0,15 

Kg 

Filli Boya Capatect Kaplama tane dokulu dekoratif  kaplama

2,50 

Kg 

1 Astar 2 Kat  Filli Boya yeni  silikon esaslı buhar geçirgenliği yüksek, Su iticiliği yüksek, kendi   kendini temizleyebilen, mat, fotokatalitik  özelliği ile uzun süre temiz kalan, mantar, yosun ve küfe karşı dirençli dış cephe boyası uygulama yapılarak boya uygulama işi tamamlanacaktır.

0,35 

Kg

 

 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!