Akça Mantolama > Alçıpan

Alçıpan Bölme Duvarlar

Alçıpan duvar, zemin ve tavan arasına kurulan metal iskeletin üzerine alçıpan panellerin montaj edilmesi ile oluşturulan taşıyıcı olmayan bölme duvar sistemidir. Pratik ve hızlı bir sistemdir. Gerektiğinde kaldırılabilir.

Kapsamlı projelerin yapımında tecrübeli olan firmamızdan okul, hastahane, AVM ve ofis binalarında yapılacak olan alçıpan duvar sistemleri için bizden uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

Alçıpan Bölme Duvar Modelleri

1. Normal alçıpan bölme duvar sistemleri (tek kat alçıpanlı)
2. Çift kat alçıpan kapalama bölme duvar sistemleri ( darbeye dayanıklıdır)
3. Yalıtımlı alçıpan bölme duvar sistemler (ses ve ısı yalıtımlı)

Özelliklerine Göre Alçıpan Duvarlar

Alçıpan duvarlar bir çok özelliği bünyesinde barındırır. Kullandığımız alçıpan panel ve yan malzemeleri kaliteli markalardır. Alçıpan duvar malzemelerin özellikleri kısaca şöyledir;

  • Alev almaz özelliktedir,
  • Su geçirmez,
  • Neme dayanıklı,

Standart modellerde paneller mevcuttur. Lütfen ürünlerin fiyatları için bizi arayın.

 

Alçıpan Duvar Nasıl Montajlanır?

Alçıpan duvar bölme sistemleri ile ofisleri, salonları, tuvalet ve banyo bölmeleri ile ekstra oda duvarları gibi ihtiyaçlar için hızlı bir çözüm sunar. Ayrıca alçıpan duvar fiyatları oldukça ekonomiktir.

Hafif alçıpan levhalar, metal olarak yapılan duvar çerçevesinin üzerine vidalanarak montajlanmaktadır. Duvar bölme sistemi istenilen ölçülerde ve istenilen yere yapılabilir. Metal iskelet oluşturulduktan sonra duvarın içerisinden geçmesi planlanan her türlü tesisat önceden özel ekipmanların da yardımı ile geçirilir. Elektrik tesisatı, su tesisatı, telefon kablosu ve televizyon yayın kablosu gibi arzu ettiğiniz tesisat türlerini belirtmeniz üzerine bütün kablolama işlemleri ekiplerimiz tarafından tamamlanacaktır. Ses veya ısı yalıtım ürünleri kullanılması planlanıyor ise bu aşamada duvarın içerisine montajlanır.

Tesisatın tamamlanmasının ardından alçıpan levhaların montajı yapılır. Levhalar metal çerçeveye vidalanır. Levhalar montajlandıktan sonra ek yerlerinin ve vida deliklerinin gizlenmesi amacı ile arada kalan boşluklara alçıpan derz macunu uygulanır. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek amacı ile ek yüzeyleri iki kat macunlanır ve zımparalanır. Böylece pürüzsüz bir duvar yüzeyi elde edilmiş olur. Akabinde duvar istenilen renge boyanabilir.

Sıva Yerine Alçıpan Kullanımı: eski duvarların pürüzlü yüzeyinin sebebi normal sıva uygulamasıdır. Yeni sistem duvarlarda ise alçı uygulaması mevcut. Ancak esi duvarlarınıza alçıpan uygulaması ile pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz. Alçıpan üzerine sıva yüzeylerde olduğu gibi istenilen çeşit boya, fayans ve duvar kağıdı gibi uygulamalar kolayca yapılabilmektedir.

Neden Alçıpan Duvar Sistemleri?

Alçıpan duvar sistemleri ile çeşitli geniş alanlara istenilen şekli ve düzeni verebilirsiniz. Alçıpan ile gerek duyduğunuz çalışma ve yaşam alanlarını ister pencereli ister penceresiz olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Hızlı ve pratik şekilde uygulanabilen sistemlerimizin fiyatları bölme duvar sistemleri arasında en ekonomiktir.

  • Ofis ve ev bölme için sıkça tercih edilir,
  • Kapı ve pencere montajına uygundur,
  • Fiyatları ekonomiktir,
  • Hızlı ve pratik uygulama,
  • Ses yalıtımı ve ısı sağlar.

Alçıpan Duvar Fiyatları

Alçıpan duvar fiyat bilgisi için yukarıdaki modellerimize göre bizden teklif isteyebilirsiniz. Alçıpan duvar fiyatları ve montaj hizmetleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Alçıpan sistemlerimizde büyük projeler için İstanbul dışı için montaj ve nakliye hizmetlerimiz mevcuttur. Fiyatlarımız metrekare cinsinden hesaplanmaktadır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!