Akça Mantolama > Alçıpen

Alçıpen

Akça mantolama olarak hizmetlerimizden biri de alçı ve sıva uygulama hizmetidir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine uzman kadromuz, sayısız referansımız, uygun fiyat avantajlarımız ve kolay ödeme seçeneklerimiz ile tam 35 yıldır hizmet vermekteyiz.

Alçı ve Sıva Uygulama Nedir?

Alçı ve Sıva Uygulama

Alçı yangına dayanıklı bir malzemedir ve binalarda kalkan görevi görür. Alçı ve sıva uygulaması ısı yalıtım ürünleri ile birlikte kullanıldığı zaman enerji kayıplarına engel olur ve binalarda konforlu yaşam alanı sunar.

Alçı ve sıva uygulaması hem makine hem de el yardımıyla yapılabilir.

El ile alçı ve sıva uygulaması; Uygulama öncesi beton yüzeyinde bulunan çıkıntılar temizlenir. Sıva yapılacak olan yüzey üzerindeki tozlar fırça yardımıyla temizlenir. Uygulamadan önce kuru ve sıcak yüzeyler ıslatılır. Sıvanın yüzeye tutunabilmesi için yüzey pürüzlendirilir. Duvar yüzeyinde bulunan delik ve çatlaklar tamir edilir. Malzemelerin birleşim yerlerine çatlamayı önlemek adına sıva filesi yerleştirilerek sıvı harcı uygulanır. Harç çıtanın yapıştırılacağı doğrultuda duvar yüzeyine spatula yardımıyla uygulanır. Çıtalar yapıştırma sırasında teraziye getirilir. Sıva profili gerekli ölçüde kesilir. Sıva profili harç yardımıyla duvar köşelerine yerleştirilir. Profiller teraziye yerleştirilir. Alçı harcı aşağıdan yukarıya doğru uygulanır. Bu şekilde tüm yüzey kaplanır. Çıtaların üzerine bastırarak mastar çekilir. Mastar üzerinde fazla olan harçlar mala yardımıyla temizlenir. Harç ile boşluklar doldurulur. Mastarlama işlemi tamamlanır. Alçı kurumaya başlayınca çıtalar yerinden sökülür. Çıta boşlukları sıva harcı yardımıyla doldurulur. Sıva ve saten alçı karıştırılarak yüzey düzeltilir. Sıva ve saten alçı karışımı sertleştikten sonra spatula yardımıyla pürüzler temizlenir.

Alçı ve sıva uygulama sırasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır; Alçı ve sıva depolama, alçı ve sıva için yüzey hazırlığı, alçı ve sıva için destek elemanları, alçı ve sıva kalınlığı, kuruma, alçı sıvanın priz süresi, incelik, basın mukavemeti, hafiflik, ısı izolasyonu, ses izolasyonu, yangın dayanıklılığı, nem dengeleme özelliği.

Neden Biz?

Akça Mantolama; Dış Cephe MantolamaDış Cephe KaplamaAlçı ve Sıva UygulamaÇatı AktarmaÇatı Tamir ve BakımDış Cephe BoyamaDrenajFayansİzolasyonMermerSöveSu YalıtımıZemin Güçlendirme üzerine malzeme satışı ve uygulama hizmetleri konusunda tam 22 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile hizmet vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıdır.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

İstanbul ‘da bir çok alçı ve sıva uygulama hizmeti veren usta ve firmalar varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın. Unutmayın, firmayı araştırırken fiyatları değil referans, itibar ve köklü bir firma olmasına özen gösterin.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!