Akça Mantolama > Dış Cephe Fileli Sıva Uygulaması

Dış Cephe Fileli Sıva Uygulaması

MADDE 1: Dış Cephelerde Güvenlikli İş İskelesi kurulmaya başlamadan önce iskelelinin altına branda serilecek daha sonra iskele kurulmaya başlanacaktır. Kurduğumuz iskelenin tamamı branda ile örtülecek. Kapı-pencere kasaları, camlar, iskele kurulan bölgeler yürüme yolları vb. noktaların kirlenmesi önlemek amacıyla ve malzemelerin düşmesi riskine karşın, maskeleme bantları, naylon brandalar ve koruma plakaları ile gerekli tedbirler alınacaktır.

MADDE 2:Dış Cephelerde bulunan kırık ve çatlaklar altı boşalmış tüm sıvalar kabarmış boyalar ve kabarcıkları temamı kazınarak temizlenmesi hasar görmüş yerlerin tamamı kırılacak, kırdığımız yerlerin içinde bulunan demirler tel fırça ile temizlenecek ardından antipas korucuyu sürülecektir. bu işlemler bittikten sonra kırdığımız yerlerin büyük olan kısımlara kara sıva ile küçük olan kısımlara özel dolgu elyaf tamir harç malzemesi ile dış cepheye uygun ve sağlıklı bir şekilde tüm tamir ve tadilatları yapılacak.

MADDE 3: Dış Cephelerde bulunan bütün stunlardaki kırık ve çatlaklar altı boşalmış tüm sıvalar kabarmış boyalar ve kabarcıkları tamamı kazınarak temizlenecek hasar görmüş yerlerin tamamı kırılacak, kırdığımız yerlerin içinde bulunan demirler(korozyona uğramış) tel fırça ile temizlenecek ardından 1 kat antipas korucuyu sürülecektir. bu işlemler bittikten sonra kırdığımız yerlerin büyük olan kısımlarına kara sıva ile küçük olan kısımlara özel dolgu elyaf tamir harç malzemesi ile dış cepheye uygun ve sağlıklı bir şekilde tüm tamir ve tadilatları yapılacak.tamir tadilat işlemi bittikten sonra stunların sağ ve sol tarafına fileli köşebent yapılacak ardından 1 kat sıva 1 kat dekoratif sıva uygulaması yapılacak.

MADDE  4:Binanın köşelerine ve estetik amaçlı cephe elemanları ile kapı-pencere merkezlerinde polistrol ya da pvc fileli köşe profilleri kullanılacaktır. Kapı-pencere üst merkezleri ile çıkmalarda ve gereken diğer noktalarda  pvc köşe profilleri kullanılacaktır.

MADDE  5:Donatı Filesi birleşme noktalarında 10 cm üst üste bindirilerek mala ile ısı yalıtım sıvası kurumadan dış cepheye yakın olacak şekilde bastırılır ve sıva yüzeyi düzeltilir.Donatı filesi toplam ısı yalıtım sıvası kalınlığının 1/3’ü kadar dış cepheden içeride olacak şekilde yerleştirilmelidir. Pencere ve kapı köşeleri özel çapraz donatı filesi ile takviye edilir. Köşe dönüş ve pencere profilleri monte edilir. Uygulanan file dışarıdan görülmemelidir. Daha sonra boya veya son kat kaplama ile sistem tamamlanır. Filesi: Isı yalıtım sıvasında oluşabilecek gerilmeleri karşılamak ve çatlamasını önlemek amacıyla min 160 gr/m² ağırlığında, 4×4 mm file aralığında, min 1700 N/5cm çekme mukavemetine sahip alkali dayanımlı cam elyaf dokuma sıva filesi kullanılacaktır.

MADDE  6: Dış cephede bulunan yangın merdiveni önce tel fırça yardımıyla kirinden pasından temizlenecek sonrasında 1 kat  filli boya’nın antipas koruyucu’su sürülecek ardından filli boya’nın yağlı boyası ile 2 kat olacak şekilde boyanacaktır

MADDE  7: Son Kat Dekoratif Kaplama: Donatı sıvası katı üzerine, sistemi dış etkenlere karşı korumak ve estetik sağlamak amacıyla çimento esaslı, elyaf takviyeli, su itici, üzeri boyanabilen tane dokulu mineral kaplama kullanılacaktır.

MADDE  8: 1 Kat Astar 2 Kat  Filli Boya yeni  silikon esaslı buhar geçirgenliği yüksek, Su iticiliği yüksek, kendi   kendini temizleyebilen, mat, fotokatalitik  özelliği ile uzun süre temiz kalan, mantar, yosun ve küfe karşı dirençli dış cephe boyası uygulama yapılarak boya uygulama işi tamamlanacaktır..

MADDE 9: Yapılacak işlerin tamamı, malzeme, Nakliye, işçilik, işçi s.s.k giriş ve güvenliği tüm giderler Firmamıza ait olacaktır. 

MADDE 10: Çalışma esnasında çıkan atık ve çöpler uygun yere toplanıp etrafa dağılması önlenecek, yerler korunacak, iş bitiminde yerler ekibimiz tarafından temizlenecek, çıkan molozlar tarafımızca atılacaktır.

MADDE 11:  Bütün cephe işlemi bittikten ve iskele diğer cepheye taşınırken çalışılmış bölgede çevre temizliği yapılacak ve oluşan molozlar ekibimiz tarafından kaldırılacak. Yapılacak işin takibini AKÇA MANTOLAMA İZOLASYON yetkili elemanları yapacak.

MADDE 12:  İş sahasına aktarılan demirbaş ve sarf malzemeler için işveren tarafından kapalı, yeterli büyüklükte ve kapısı kilitlenebilir  bir alan tahsis edilecektir.

MADDE 13:  Yükleyicinin ihtiyacı olan elektrik ve su ihtiyaçları iş veren tarafından bedelsiz olarak karşılanacaktır

Neden Biz?

Akça Mantolama; Dış Cephe MantolamaDış Cephe KaplamaAlçı ve Sıva UygulamaÇatı AktarmaÇatı Tamir ve BakımDış Cephe BoyamaDrenajFayansİzolasyonMermerSöveSu YalıtımıZemin Güçlendirme üzerine malzeme satışı ve uygulama hizmetleri konusunda tam 22 yıldır İstanbul başta olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine gerek uzman kadromuz gerekse uygun fiyat avantajlarımız ile hizmet vermekte olan kurumsal bir inşaat firmasıdır.

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!