Çatı İzolasyon Firmaları

   Çatı bir binayı dış etkilere karşı koruyan binanın en üstünde bulunan binayı oluşturan en önemli etmenlerden biridir. Çatısı olmayan bir bina olamaz. Çatının tasarımı iç ve dış etkenlere karşı korunmak üzerine yapılmalıdır. Sistem Açılım Seviyesi ’ne (SAS) göre uyulması gereken nitelikler çerçevesinde sistem kurgulanmalıdır.

 Çatılar belli ölçütlere göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çatılar şu şekildedir; kullanım şekillerine göre, yağışın uzaklaştırılma şekillerine göre, eğimlerine göre, kaplama malzemelerine göre, biçimlerine göre, çatı arasında bulunan hava varlığına göre, taşıyıcılık özelliğine göre.

Çatı İzolasyon Firmaları 2

   Çatı izolasyon malzemeleri kullanım alanlarına, malzeme kalitesine göre farklılık gösterebilir. Çatı izolasyon malzemeleri; strafor ve ahşap ürünler, ondülin, sandviç panel ve metal ürünler, eternit ve kiremitlerdir. Bu malzemeler farklı fiyatlarda oldukları için çatı izolasyonunda seçilecek malzemelerin bütünü farklı fiyatlar ortaya çıkaracaktır. Dayanıklılık ve kalite açısından bakıldığında sandviç panel ürünler ön plana çıkmaktadır.

  Çatı izolasyonu verimlilik ve uzun ömürlülük açısından uzmanlık ve tecrübe isteyen bir uygulamadır. Bu yüzden çatı izolasyonu yaptırılacak firma seçilirken referansları ve tecrübeleri göz önünde bulundurulmalıdır.

   İzolasyonun uygulanacağı çatı yüzeyinin düz ve pürüzsüz olması önemli bir unsurdur. Olmadığı durumlarda malzemenin türü ve kalitesinden bağımsız olarak beton zeminle uyuşması sağlanamayacaktır. Bu durum da zamanla malzemelerin yerinden çıkmasına ve çatı yüzeyinde hava boşluklarının oluşmasına neden olabilir. Böylelikle sağlıklı bir izolasyon uygulaması gerçekleştirilememiş olur.

   Bu durumları dikkate alarak çalışan firma sayısı toplam firma sayısı içerisinde ne yazık ki azınlıktadır. Çatı izolasyonu dikkatli ve komple bir şekilde uygulanmalıdır. Bu yüzden yüklenici firma seçiminde yukarıdaki kriterler göz önünde bulundurulması gerekir.

Neden Akça Mantolama?

1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!