Su Yalıtım Firmaları

Su Yalıtım Firmaları

   Binalar inşa edilirken belli yalıtım özelliklerinin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Bundan dolayı binalarda mantolama uygulamasının yapılmış olması su yalıtım uygulamasını da olumlu yönde etkileyecektir. Mantolama yapılmamış binalarda ise yalnızca su yalıtımının uygulanması istenen verimliliği sağlamayacaktır. 

     Su yalıtımı eski inşa edilen binalarda yok denecek kadar azdır. Su yalıtım firmaları yeni inşa edilen firmalara inşa sürecinde, eski binalara ise sonradan yardımcı olmaktadır.

   Su yalıtımı binalara en çok zarar veren unsurlardan biri olan yağmur suyu kar suyu gibi faktörlerin binalara zararını engellemek amacıyla yapılan bir uygulamadır. Su yalıtımı ile konutlarda konfor ortamı sağlanır.

   Binaların suya maruz kalması sonucu binalarda taşıyıcı unsur olan demirler paslanabilir ve böylelikle demirlerin taşıma kapasitesi düşebilir. Ayrıca su bina betonunun çürümesine ve çatlamasına yol açabilir. Su yalıtımı uygulaması ile küf ve bakteri oluşumu engellenmiş olur ve yaşam alanlarımız sağlıklı bir ortama dönüşür.

Su Yalıtım Firmaları 2

   Su yalıtımı uygulamalarının yapılması gereken yerler su sızma ihtimalinin olabileceği yerlerdir. Su sızmasının olabileceği alanlar şunlardır; toprak teması bulunan duvarlar, temele ve zemine oturmuş olan döşemeler, suyun birikme yapabileceği dış duvarlar, banyo teras ve eğimli çatılar, lavabo gibi ıslak zeminler. Bunların haricinde su yalıtımının uygulanmak istenildiği durum suyun uzaklaştırılmasının değil depolanmasının istenildiği alanlardır. Bunlar; su deposu ile suni gölet havuzlardır.

   Su yalıtımı malzemeleri polimer bitümlü veya sentetik örtüler ile sürme su yalıtım malzemeleridir. Açmak gerekirse su yalıtım malzemeleri şu şekildedir; bitüm su yalıtım malzemeleri, çimento bazlı su yalıtım malzemeleri, epoksi su yalıtım malzemeleri, siloksan su yalıtım malzemeleri, kauçuk su yalıtım malzemeleri, polimerler su yalıtım malzemeleri, akrilik bazlı su yalıtım malzemeleri, likit örtü ve püskürtme membranları.

Neden Akça Mantolama?

1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

Probleminizin çözümü için Destek Merkezi bağlantısını takip ederek, 7/24 destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!