BLOG

Dış Cephe Mantolama Isı Yalıtım Bir kere yapılır. doğru Yapılırsa 4 mevsim konfor 4 mevsim kazanç demektir. Ekonomiktir uzun ömürlüdür ortalama %50 enerji tasarrufu sağlar. 2 veya 3 yıl içerisinde maliyetini karşılar dış cephelerden gelen Nem ve Rutubet  gibi  sorunları ortadan kaldırır. Dış Cephe Kaplama, Drenaj, Çatı Tamir ve Bakım, Duvar Çıtası Dekorasyon Kaplama, İzolasyon, Söve Uygulama, Mermer Uygulama, Fayans Uygulama, Dış Cephe Boyama, Alçı ve Sıva Uygulama, Su Yalıtımı, Zemin Güçlendirme ve binanıza değer katacak diğer ek uygulamalar hakkındaki bilgilere yazılarımızda ulaşabilirsiniz.

Çatı Tamir Fiyatları

Çatı Tamir Fiyatları

   Çatı bir binanın iklim (rüzgâr, sıcak, soğuk) ve hava koşullarına (yağmur, kar, dolu) karşı korunmasını sağlayan yapıların en üst birimidir. Çatılar iki kısma ayrılır; taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması. Çatı tamiri uygulamasında bu iki kısım (taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması) ayrı ayrı gözden geçirilmeli ve yenilenmelidir.

  Çatıların ısı kaybı toplam kayıp içerisinde % 25 civarındadır. Bu orandan kaynaklanan ısı kaybı kontrol altına alınmadığı takdirde azımsanmayacak şekilde hayat konforunu etkileyecektir. Çatı tamirinde gerekli uygulamalar yapıldığında ısı kaybı önemli derecede azalarak yüksek verim elde edilir.   

Çatı Tamir Fiyatları 2

   Çatı tamirine başlamadan önce çatı tamirinin yapılacağı bina ve çevresinde gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Bu kontrollerin yapılacağı yerler; bacaların dipleri ve sıvaları, çatıların iskeleti ve su dereleri gibi çatı elemanlarıdır. Bazı durumlarda çatılar tamir edilemeyecek şekilde hasar almış olabilir. Bu gibi durumlarda çatıların tamiri mümkün olmayacağından dolayı baştan aşağı yenilenmesi daha uygun olacaktır.

   Çatı tamirinde fiyatlar tamir mi baştan aşağı yenileme mi olup olmadığına ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Ortalama fiyatlar ise şu şekildedir;

   100 M2 Çatı için tamir fiyatı 1000 ile 1500 TL arasında değişmektedir. Tamirat içerisinde olanlar şu şekildedir: Çatı kiremitlerinin 50 taneye kadar değişimi, harçların onarılması, oluk dere çatı temizliğinin yapılması, baca diplerinin duvar diplerinin ve su derelerinin onarımıyla yalıtımı.

   Sıfırdan kiremit çatı için yapım fiyatı M2 /27500 TL’dir. Kiremit çatı yapımı içerisinde olanlar şu şekildedir: 1. Sınıf ve standart kiremit ve çam kereste. Su deresi ve membran.

Neden Akça Mantolama?

    1999 yılında faaliyete geçen Akça Mantolama dış cephe mantolama, çatı aktarma, izolasyon, iç ve dış cephe boyama gibi alanlarda yenilikçi çözümler sunan, güçlü altyapısı ile müşteri memnuniyetini baz alan çalışmalarıyla ısı yalıtım sektöründe lider uygulayıcı firma haline gelmiştir.

Kurumsallaşma sürecinde gereksinim duyulan ve yenilikçi altyapısı ile sektöre farklı bir soluk getiren Akça Mantolama iş uygulama biçimi olarak yenilikçi ve çevreci çözümleri kendine prensip edinmiş, kendisini müşterilerinin istek ve arzuları ile geliştirmeye çalışan ve bugüne kadar gerçekleştirdiği sayısız uygulamada yaşadığı süreçleri kendi kurumsal hafızasına kaydederek müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamanın yollarını arayan bir markadır.

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ücretsiz Keşif İçin Bize Ulaşın!